Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   03
             

Marek "mmxY2K" Szendzielorz30 CALI NA NOSIE
Accupix zaprezentował okulary wyposażone w dekoder TV i odpowiednie układy sterujące. Accupix MPG-230M to nic innego jak rodzaj przenośnego ekranu. Zamontowane wyświetlacze pozwalają oglądać obraz z odtwarzacza DVD. Efekt jest taki jak przy patrzeniu w 30-calowy telewizor z odległości około 2 metrów. MPG-230M wyposażono w matryce LCD o przekątnej 0,24 cala. Wyświetlają one kolorowy obraz o rozdzielczości 800x225 pikseli. Całe urządzenie waży około 85 gramów.
źródło : chip.pl

Accupix MPG-230M

RX700 JUŻ PEWNE
ABIT Computer Corp. jako pierwszy informuje o swojej nowej linii kart graficznych Radeon X700. Serce kart X700 stanowi układ VPU RV410 - wyposażony w osiem potoków renderujących i sześć programowalnych jednostek przetwarzania wierzchołków (vertex shader). RV410, bazując na architekturze wydanego kilka miesięcy temu R420, ma zaimplementowanych kilka jego rozwiązań technologicznych, między innymi 3Dc - nowa metoda kompresji, pozwalająca twórcom gier na "upakowanie" większej ilości szczegółów w generowanej na żywo grafice 3D. Jak wszystkie karty z serii Radeon dysponuje technologiami SMOOTHVISION - poprawia wydajność w trybach z wygładzaniem krawędzi, oraz HYPER Z - udostępnia bezstratną kompresję Z-bufora (do 48:1) i wspomaga proces renderowania cieni. W skład "arsenału" RX700 wchodzi także technologia VIDEOSHADER, która odpowiada za pełne zintegrowanie jednostek pixel shader i wykonywanych przez nie programów z przetwarzanymi strumieniami wideo - wszystko to, oczywiście, na bieżąco. Seria R700 jest obecnie najbardziej kompletnym i dopracowanym rozwiązaniem w segmencie mainstream. Radeon R700 jest dostępna wyłączne z nowym interfejsem PCI-Express o przepustowości 4 GB/s. Dla aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pasmo - na przykład gier - nowa szyna PCI-Express stanowi istotne usprawnienie, zrywające z ograniczeniami starego interfejsu PCI i pochodnych (AGP) i umożliwiające przetwarzanie znacznie większych ilości danych.
źródło : benchmark.pl

ABox 865G

NOWINKI INTELA
Dzisiejszego dnia firma Intel przedstawiła kilka nowych produktów. Pierwsze dwa to nowe chipsety: i915GV oraz 910GL. Obydwa wspierają PCI Express, Intel High Definition Audio i Intel Graphics Media Accelerator 900 (zintegrowane układy graficzne). Chipsety będą pracowały z procesorami opartymi zarówno o gniazda mPGA478 oraz LGA775. Miedzy sobą będą się różnić jedynie wsparciem pamięci, i915GV wspiera dwukanałowo pamięci DDR/DDR2, wersja 910GL tylko DDR (ale dwukanałowo). Firma poinformowała także o nowych procesorach Celeron D (325, 330, 335) zapakowanych w obudowę LGA 775. Na rynek trafi także Celeron D 340 z 256KB pamięci L2 cache, 533MHz-ową magistralą i zegarem 2.93GHz. Procesor ten wyposażony ma być również w instrukcje SSE3.
źródło : tweak.pl

KOSTKA ALBATRONA
Albatron Technology zaprezentował nowy model komputera typu barebone. ABox 865G ma rozmiary 225x200x330 mm. Obudowa urządzenia została pokryta warstwą chroniącą urządzenie przed przypadkowymi zadrapaniami. Minipecet wyposażono w zestaw układów 865G i ICH5 obsługujących procesory Prescott (Socket 478, FSB 800 MHz) oraz pamięci DDR400 w trybie dwukanałowym. Mostek północny chipsetu ma zintegrowany rdzeń graficzny Intel Extreme Graphics 2. Komputer zaopatrzono również w dodatkowe złącze AGP 8x pozwalające na zastosowanie karty graficznej. ABox 865G zawiera też kartę 1 Gbps Ethernet, złącze Mini-PCI, kontroler Serial ATA/150 oraz interfejs komunikacji bezprzewodowej Albalink obsługujący standard 802.11g.
źródło : chip.pl

EXTERNAL SATA
Seagate Technology przedstawił podczas Intel Developer Forum, zewnętrzny interfejs SATA oparty na nowym standardzie zwiększającym wydajność dysków twardych - External SATA. Firma Seagate oraz NetCell Corp. przedstawiły zewnętrzne pamięci SATA w konfiguracji RAID XL z użyciem technologii SyncRAID firmy NetCell z emulacją protokołu ATA, co pozwala na stworzenie macierzy typu RAID, która przez standardowe urządzenia SATA będzie traktowana jako pojedynczy dysk. W trakcie demonstracji połączono kilka dysków SATA firmy Seagate, które zostały automatycznie skonfigurowane jako macierz RAID XL z kontrolą parzystości, co pozwoliło na stworzenie 320-gigabajtowej macierzy z kontrolą poprawności danych bez dodatkowych sterowników. Do korzyści związanych z zastosowaniem External SATA RAID firmy NetCell możemy zaliczyć możliwość automatyzacji technologii RAID bez zastosowania hosta CPU oraz dostępność bezpośrednich rozwiązań typu włącz i pracuj opartych o kartę NetCell eSATA RAID. External SATA jest wygodną metodą rozszerzenia rdzennego interfejsu SATA. Duża szybkość - około trzy razy większa niż USB 2.0 - oraz ekonomiczność rozwiązania w porównaniu do innych technologii powoduje, że External SATA będzie korzystnym dodatkiem dla dostępnych rozwiązań zewnętrznego interfejsu.
źródło : benchmark.pl

7.1 OD ONKYO
Firma Onkyo zaprezentowała nową kartę muzyczną w standardzie 7.1. Urządzenie to jest podłączane do komputera poprzez slot PCI. Wg specyfikacji podanych przez firmę, karta wspierała będzie: EAX 2.0, A3D 1.0, QSound oraz STEREO EXPANDER. Całość opiera się o chipset Envy24HT firmy VIA, dzięki czemu możemy korzystać z systemu dźwięku 7.1. Oprócz analogowego wyjścia głośników 7.1 z tyłu karty znalazły się: wejście i wyjście optyczne, wyjście stereo, wyjście liniowe oraz wejście mikrofonowe. Cena urządzenia - 130 dolarów.
źródło : tweak.pl

Nokia 6670

125 GIGA W KIESZENI
Microsoftowy zespół projektowy Portable Media Player zapowiada, że do 2007 roku urządzenie to zostanie wyposażone w 125 gigabajtów pamięci. David Proctor, szef Portable Media Center, zapowiada, że przyszłe PMP będą wyposażone nie tylko w możliwość odtwarzania plików wideo. Będą w stanie również bezpośrednio nagrywać dane filmowe oraz łączyć się z sieciami bezprzewodowymi.
źródło : chip.pl

Onkyo 7.1

PCIE W LAPIE
Acer wprowadzi na rynek pierwszego notebooka z kartą graficzną wykorzystującą złącze PCI Express x16. Model Acer Aspire 1800 zostanie wyposażony w procesor Intel Pentium 4 3GHz z szyną 800MHz, dwukanałowe pamięci DDR, panoramiczny ekran o przekątnej 17 cali i układ graficzny ATI Mobility Radeon X600. Jak nietrudno się domyślić, wydajność tego systemu będzie bardzo duża. Niestety, jak dotąd nie ujawniono dokładnej daty dostępności sprzętu ani jego ceny. Pewne jest jednak, że nie będą to tanie komputery. Wszystko wskazuje na to, że Acer wyprzedzi w dostarczeniu na rynek pierwszego przenośnego PCI Express innego producenta zapowiadającego model z tym rozwiązaniem: znaną z ekskluzywnych notebooków firmę Liebermann.
źródło : benchmark.pl

AMD NAS CHRONI
AMD jak widać ma zamiar konkurować z Intelem praktycznie na każdej płaszczyźnie. Dzisiejszego dnia firma Advanced Micro Devices poinformowała, że rozpoczęte zostały prace nad nową technologią ochrony użytkownika - "Presido". Tak na prawdę do końca nie wiadomo w jakiej postaci będzie owa technologia wyglądała. Wg obecnych wypowiedzi prasowych firmy, będzie to najprawdopodobniej zestaw instrukcji umieszczonych wewnątrz procesora. Drugą możliwością (spekulacje specjalistów) ma być odrębny chipset. Przed czym ma na to zabezpieczać? Głównie przez wirusami i trojanami, "Presido" na bieżąco będzie kontrolować czynności systemu wykrywając wszelkie anomalie. Pierwszych efektów tworzenia tej technologii możemy spodziewać się dopiero za dwa lata.
źródło : tweak.pl

PALMO-NOKIA
Firma Nokia zaprezentowała nowy model telefonu - Nokia 6670. Urządzenie wyposażono w aparat cyfrowy o rozdzielczości 1 megapiksela (1152x864 punkty) z czterokrotnym zbliżeniem cyfrowym. Trójzakresowy aparat zawiera wyświetlacz prezentujący obraz w 65 tysiącach kolorów. Nokia 6670 umożliwia wyświetlanie załączników wiadomości pocztowych, porządkowanie informacji osobistych, przeglądanie stron internetowych i plików PDF oraz szybsze wprowadzanie danych przy użyciu bezprzewodowej klawiatury Nokia. Użytkownicy mogą także drukować wiadomości i zdjęcia bezpośrednio z telefonu, korzystając z bezprzewodowego połączenia Bluetooth. Aparat jest pierwszym telefonem Series 60, w którym działa oprogramowanie antywirusowe opracowane przez firmę F-Secure. Z innych funkcji zabezpieczeń można wymienić aplikację Nokia Mobile VPN czy szyfrowanie SSL do aplikacji sieciowych. Działająca pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian Nokia ma wymiary 109x53x21 mm. Jej waga to 118 gramów. Telefon Nokia 6670 ma się pojawić w sklepach na początku października 2004 r. w dwóch wersjach: GSM 900/1800/1900 na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji oraz GSM 850/1800/1900 na rynkach amerykańskich. Jego cena to około 500 euro.
źródło : chip.pl  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   03